نویسنده ابوالفضل قاسمی

شورانر می‌گوید یک سریال تلویزیونی «ابدی‌ها» قبل از فیلم برنامه‌ریزی شده بود و «خیلی عجیب» و «نسخه خوب» بود.

ابوالفضل قاسمی - ۱۵ دی ۱۴۰۲

خبرهایی در سال 2015 منتشر شد که جان ریدلی ، فیلمنامه نویس برنده اسکار “12 سال برده” ، به خانواده مارول پیوست تا یک پروژه ابرقهرمانی رمز و راز برای ABC ایجاد کند. این شبکه قبلاً در آن زمان در “نمایندگان S.H.I.E.L.D” از مارول قرار داشت و یک سری Spinoff به تازگی قبل از اخبار ریدلی اعلام شده بود. ریدلی قبلاً به دلیل تحسین سریال گلچین او “جنایت آمریکایی” مورد علاقه شبکه بود. کافی است بگوییم، پروژه مارول ریدلی هرگز اتفاق نیفتاد.

 

هشت سال فلش به جلو ، و ریدلی سرانجام در پادکست “باشگاه کمیک بوک” فاش کرد که او در حال تهیه یک سریال تلویزیونی “Eternals” برای مارول مدتها قبل از استودیو تصمیم به ساخت فیلم “Eternals” با کارگردان Chloé Zhao و بازیگران داشت که شامل می شود جما چان، ریچارد مدن، کومیل نانجیانی، برایان تایری هنری، بری کیوگان، سلما هایک، آنجلینا جولی و غیره.

ریدلی گفت: «این دیگر در دست ساخت نیست.» «این یک نسخه تلویزیونی «ابدیان» بود… اما خوب. ورژن من ورژن خوب بود خیلی عجیب بود لعنتی نسخه من وجود داشت، یک نسخه خوب، که برای من خوب است، که – این هیچ معنایی ندارد. نسخه‌ای بود که [مارول] در نهایت آن را انجام داد، که فکر نمی‌کنم آن نسخه خیلی خوب بود. صادق خواهم بود.»

فیلم “Eternals” مارول به طور گسترده به عنوان یک فیلم ناامید کننده منتقدان و باکس آفیس شناخته شد. ناخالص 402 میلیون دلاری این فیلم به مراتب پایین تر از استاندارد معمول مارول بود ، اگرچه در سال 2021 در میان همه گیر افتتاح شد و در بین نسخه های دیگر Marvel در 2021 “بیوه سیاه” (379 میلیون دلار ، در حالی که در دیزنی+راه اندازی می شد) و “Shang-Chi نیز راه اندازی شد) (432 میلیون دلار). این فیلم بدترین امتیاز گوجه فرنگی پوسیده (47 ٪) را برای یک فیلم مارول داشت تا اینکه “مورچه و Wasp: Quantumania” امسال افتتاح شد تا حتی به بررسی های ناخوشایند تر (46 ٪) باز شود.

«نسخه من با این شروع شد… اولین چیزی که می بینید یک مرد جوان است، احتمالاً حدوداً 18 ساله. و او همانجا نشسته است و سپس دستانش را بلند می کند. او یک مته در آن دارد. و مته را روشن می‌کند و مته را روی گوشش می‌گذارد و شروع به هل دادن آن می‌کند. و سپس از آنجا می‌رود.» ریدلی گفت. “این شروع است، درست است؟ اینجوری شروع میشه و بعد فکر می کنم بچه دیگری را می بینی… او در وان می خوابد، خودش را با فویل می پوشاند. این فقط یک داستان واقعاً عجیب در مورد این افراد است که، منظورم این است، این فقط عجیب است.”

ریدلی خاطرنشان کرد: کمیک های “Eternals” یک “خاصیت واقعاً سخت برای توسعه” هستند ، و او کاملاً می فهمد که چرا سریال تلویزیونی وی هرگز با توجه به اینکه چقدر قطبی است ، از زمین خارج نشد.

ریدلی افزود: “بهترین کاری که برای همه اتفاق می افتد این بود که با من اتفاق نیفتاد ، زیرا من نمی دانم که این سرگرم کننده بود.” “و منظورم این است که آنچه برای من سرگرم کننده است اغلب سرگرم کننده نیست. پوپولیست، که برای بسیاری از کارهایی که من انجام می‌دهم عالی است، اما این باید کمی محبوب‌تر شود.»

به حضور کامل ریدلی در پادکست “کامیک بوک” اینجا گوش دهید.

مطالب مرتبط با این مطلب
دیدگاه های ارسال شده
بستن منو