نویسنده admin

«لیندا هاینس» درگذشت

admin - ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

لیندا لی سیلوندر بازیگر مورد تحسین کوئنتین تارانتینو که در دوران بازیگری خود در دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ با نام لیندا هاینس شناخته می‌شد، در ۷۵ سالگی درگذشت.

 

 

یندا هاینس در فیلم‌هایی چون رعد نورد- Rolling Thunder و بروبیکر – Brubaker ایفای نقش کرده بود. او همچنین در Latitude Zero، Coffy و The Drowning Pool ظاهر شد.

این هنرپیشه آمریکایی پیش از بازنشستگی در حوزه تجارت و تبدیل شدن به یک منشی حقوقی وارد دنیای سینما شد. او بیشتر برای بازی در Coffy، The Nickel Ride و Rolling Thunder شناخته شد.

او در ۱۷ ژوئیه در سامرویل واقع در کارولینای جنوبی درگذشت. هیچ دلیلی از سوی خانواده این بازیگر در خصوص مرگش آن هم پس از گذشت نزدیک به یک ماه از این اتفاق اعلام نشده است.

هاینس نخستین بار در نقش دکتر آن بارتون در سال ۱۹۶۹ در Latitude Zero ظاهر شد اما برجسته‌ترین نقش‌های او در نقش لیندا فورشت در تریلر روان‌شناختی Rolling Thunder در سال ۱۹۷۷ در مقابل ویلیام دوان و تامی لی جونز و نقش کارول در فیلم Brubaker در سال ۱۹۸۰ بود که رابرت ردفورد و مورگان فریمن نیز در آن بازی کردند.

کوئنتین تارانتینو از بازی او در فیلم Rolling Thunder به کارگردانی جان فلین در نقش لیندا فورشت تمجید کرده و گفته بود لیندا این کار را به طور طبیعی انجام داد. منظورم این است که به روشی خوب انجام داد.

لیندا همچنین در طول مدت حضورش در سینما، در آثاری چون آزمایش‌های انسانی و استخر غرق شدن بازی کرد و در تعدادی از برنامه‌های تلویزیونی از جمله این زندگی، سه پسر من و اتاق ۲۲۲ هم ظاهر شد.

این عضو مادام العمر Actor’s Studio در اوایل دهه ۸۰ از بازیگری کناره‌گیری کرد و به عنوان منشی حقوقی مشغول به کار شد.

مطالب مرتبط با این مطلب
دیدگاه های ارسال شده
بستن منو